Przejdź do głównej zawartości

Propozycje na ferie 2018

Witam Kochani! 

W związku z tym, że zbliżają się ferie zimowe, chciałabym dać wam dwie propozycje, gdzie moglibyście je spędzić.


    1.  Karpacz -  Jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów, ze względu na swoje malownicze położenie u podnóża gór, mianowicie Karkonoszy i ich najwyższego szczytu Śnieżki (1602 m n.p.m.). Każdy kto uwielbia góry znajdzie tutaj coś dla siebie. Przede wszystkim dużo przepięknych szlaków.  Wyciąg na szczyt Kopy (1350 m n.p.m.), z której prowadzi szlak na Śnieżkę. Funkcjonują również wyciągi narciarskie. Możemy odwiedzić Świątynie Wang, Zaporę na Łomnicy, Dziki Wodospad, czy też Miejsce Anomalii Grawitacji(samochód sam jedzie pod górkę). 

Ferie 2016 to właśnie w tym roku byliśmy w Karpaczu. Z tego co pamiętam 5 dni i w tym czasie odbyliśmy dwie trasy w góry. Pierwszą na Strzechę Akademicką oraz Schronisko Samotnia, gdzie znajduję się mały i duży staw. Natomiast nasz drugi cel to była Śnieżka. Wszystko poszło zgodnie z planem. Chociaż na pierwszej trasie mieliśmy niespodziankę w postaci śnieżycy co widać na zdjęciach. Wiało i sypało śniegiem tak, że ledwo dało się iść. Pierwszy raz przeżyłam coś takiego. Wrażenia niezapomniane hehe. Podczas trasy na Śnieżkę nie było tak źle ale wdrapać się tam zimą to nie lada wyzwanie, szlak jest dosyć trudny, do tego śnieg i lud. My daliśmy radę, a czy ktoś z was wybrałby się w taką podróż? ;) 


Śnieżka

Schronisko Samotnia

Widok ze Śnieżki


Szlak na Śnieżkę


Wyciąg na Kopę, znajdującą się pod Śnieżką

Dziki WodospadKopa

Szlak na Śnieżkę


2. Szklarska Poręba - Drugie jedno z najchętniej odwiedzanych miast Karkonoszy położone w Górach Izerskich. Znane najbardziej z dwóch wodospadów. Wodospad Szklarki oraz Wodospad Kamieńczyka. Dwa najbardziej popularne szczyty to Szrenica ( 1362m. n.p.m.) oraz Śnieżne Kotły ( 1490 m. n.p.m.). Na Szrenicę możemy dostać się poprzez wyciąg krzesełkowy lub dla bardziej ambitnych możemy wejść spacerkiem pięknym szlakiem. Dla narciarzy oczywiście znajdą się wyciągi i szlaki narciarskie. Co ciekawe dojeżdżając do miasta przejeżdżamy przez Zakręt Śmierci!

w 2017 roku na ferie wybraliśmy się do Szklarskiej Poręby. Również byliśmy tutaj 5 dni. I podobnie jak w Karpaczu również odbyliśmy dwie trasy w góry. Pierwsza prowadziła na Halę Szrenicką i później na Szrenicę, natomiast druga na Łabski Szczyt i później na Śnieżne Kotły. Pogoda nam się trafiła niesamowita! Cały czas świeciło słoneczko i był przepiękny śnieg. Momentami na szczytach było tak ciepło, że chodziliśmy w samych bluzach! Byliśmy bardzo szczęśliwi, bo widoki były niesamowite! Odwiedziliśmy również oba wodospady, o których wspominałam. Jednego dnia wybraliśmy się także do pobliskiego miasta Harrachov, oraz na nasz debiutancki wypad na narty biegowe w Jakuszycach. Byłam zachwycona, bardzo mi się to spodobało. Jednak kiedyś chciałabym spróbować jazdy na normalnych nartach.
Widok z Zakrętu Śmierci

Widok z Zakrętu Śmierci

Widok z Zakrętu Śmierci

W drodze na Śnieżne Kotły

W drodze na Śnieżne Kotły

W drodze na Śnieżne Kotły

Łabski Szczyt

Wodospad Szklarki

Śnieżne Kotły

Wodospad Szklarki


Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły

Szrenica

W drodze na Szrenicę

Widok ze Szrenicy

Widok na Śnieżne Kotły ze Szrenicy
Zakręt Śmierci

Zakręt Śmierci

Zakręt Śmierci

Tak oto prezentują się moje propozycje na spędzenie ferii. Jeśli ktoś lubi, kocha, uwielbia góry tak jak my to na pewno będzie to dobry pomysł, aby wybrać się w te miejsca. Jak dla nas sprawdziły się rewelacyjnie i byliśmy bardzo zadowoleni. Zapewniam, że nie będziecie się nudzili, jeżeli dobrze zaplanujecie sobie wszystkie atrakcje. Dajcie znać jak spędzacie ferie! Buziaki! 😚


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skalne Miasto - Adrspach

Witam Kochani! 

Dzisiaj kolejny post z malowniczego miejsca, a mianowicie Skalne Miasto- Adrspach w Czechach. Jak sama nazwa wskazuje znajdują się tam przeróżne formacje skalne między, którymi prowadzi szlak. Możemy się w nich doszukiwać różnych kształtów, a niektóre skały mają nawet swoje nazwy. Głowa Cukru, Madonna, Dzban, Starosta i Starościna, Rękawica iKochankowie. Bardzo interesująca i zaskakująca trasa turystyczna, ze względu na różne ułożenia skał. Co to oznacza? W niektórych momentach musimy przeciskać się między naprawdę ciasnymi szczelinami ^^
Na terenie skalnego miasta znajduję się piękne lazurowe jeziorko, brama gotycka (ciekawostka: została ona wykorzystana do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa), wodospad, możliwość przepływu tratwą, po bardzo głębokim i wąskim jeziorku, a ten czas umila nam przesympatyczny Pan, który opowiada śmieszne historyjki. Wszystko dookoła upiększa różnorodna roślinność. 
Jedna z pierwszych sesji

Witam Kochani! 

Dzisiaj wrzucam zdjęcia jednej z pierwszych moich sesji, oczywiście amatorskich wykonanych przez mojego chłopaka. 
Zdjęcia zostały zrobione niedaleko miejscowości Bolesławiec. Jest to tak zwany Kaolin, pozostałości po kopalni. Coś w rodzaju pustyni. Piasek jest aksamitny w dotyku o pięknej białej barwie. Znajdziemy tutaj także niewielkie jeziorko o błękitnej wodzie. Miejsce przyciąga wielu fotografów, szczególnie ze względu na popularność odbywających się tutaj sesji ślubnych.  
 Mam nadzieję, że spodobała wam się ta sesja. Piszcie co o niej sądzicie! Przymknijcie jednak trochę oko bo to dopiero początki 😊 Buziaki! 😚

IG Marcel ➜https://www.instagram.com/marcel.photography97/
IG Kinga ➜https://www.instagram.com/kiiniiaaa_19/
FB Kinga ➜https://www.facebook.com/Kinia_beautytravel-141383766564773/

Początek przygody z blogiem

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Właśnie czytacie mój pierwszy post! Juhu!

Zamieszczę w nim kilka spraw organizacyjnych, wydaję mi się, że chyba od tego powinnam zacząć😊
Tak jak już wspomniałam w opisie, mam na imię Kinga i mam 19 lat. Od jakiegoś czasu biłam się z myślami, czy założyć bloga i oto jestem, zdecydowałam się na to! Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać co z tego wszystkiego wyniknie? Czy znajdę wśród was grono odbiorców? Myślę, że jest to dosyć trudne w tych czasach, kiedy blogi są bardzo popularne. Jednak mam nadzieję, że przyciągnę was moją szczerością i pasjami. Głownie na blogu będę pisała o makijażach, w które ostatnio się bardziej zaangażowałam i o miejscach, które odwiedzałam/odwiedzam wraz z moim chłopakiem Marcelem. Myślę, że w niedługim czasie ten temat się bardzo rozwinie, ponieważ oboje bardzo lubimy podróżować. Oprócz tego wszystkie zdjęcia, które znajdą się na blogu będą robione przez mojego chłopaka, który od ponad roku zajmuje się fotog…