Przejdź do głównej zawartości

Piękny słoneczny dzień Maja

Witam Kochani! 

Dzisiaj opowiem, wam o dwóch pięknych miejscach położonych zaraz za Niemiecką granicą. Wybraliśmy się tam z Marcelem tego roku w maju. Mianowicie mowa o Rakotzbrücke, czyli diabelski most oraz Zamek Bad Muskau. Oba położone w Parku Mużakowskim, który jest położony po obu stronach Nysy Łużyckiej wyznacza granicę między Polską, a Niemcami. Jednak nasze dzisiejsze atrakcje leżą po stronie Niemieckiej. Rakotzbrücke - diabelski most, ceniony przez fotografów na całym świecie. Położony w miejscowości Kromlau. Jego kamienna półokrągła konstrukcja odbijająca się w wodzie tworzy okrąg co daje magiczny efekt. Most pochodzi z lat 60 XIX wieku. Łączony z diabłem, ponieważ w tamtych czasach twierdzono, iż coś tak wspaniałego nie mogło powstać z rąk człowieka. Wokół mostu rozciąga się piękny wspomniany Park Mużakowski z iście ogromną ilością krzewów Rododendrona o różnorodnej liczbie barw.

 Zamek Bad Muskau - przedstawiciel neorenesansu. Nie jest to jednak pierwotna wersja zamku. Był on kilka razy przebudowywany. Jednym z powodów przebudowy był pożar w 1643 roku, który sprawił, że zamek zyskał harakter barokowy. Natomiast stan obecny zawdzięcza on pracom remontowym, które rozpoczęły się w roku 1996 a zakończyły 2004. Zamek robi bardzo imponujące wrażenie na żywo, a przepiękny i ogromny park wokół dodaje mu uroku. 

Teren wokół obu atrakcji jest bardzo zadbany i sprzyja miłym spacerom. Pozwala się zrelaksować i odprężyć. Są to idealne miejsca do tego, aby zapomnieć na jeden dzień o różnych zmartwieniach i cieszyć się pięknem natury. Najlepszy okres do przyjazdu tutaj to oczywiście czas, kiedy kwitną rododendrony, czyli od kwietnia do czerwca. Zachęcam do odwiedzenia! 


Pozdrawiam! Buziaki! 😚

IG Marcel ➜ https://www.instagram.com/marcel.photography97/
IG Kinga ➜  https://www.instagram.com/kiiniiaaa_19/
FB Kinga ➜ https://www.facebook.com/Kinia_beautytravel-141383766564773/ 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skalne Miasto - Adrspach

Witam Kochani! 

Dzisiaj kolejny post z malowniczego miejsca, a mianowicie Skalne Miasto- Adrspach w Czechach. Jak sama nazwa wskazuje znajdują się tam przeróżne formacje skalne między, którymi prowadzi szlak. Możemy się w nich doszukiwać różnych kształtów, a niektóre skały mają nawet swoje nazwy. Głowa Cukru, Madonna, Dzban, Starosta i Starościna, Rękawica iKochankowie. Bardzo interesująca i zaskakująca trasa turystyczna, ze względu na różne ułożenia skał. Co to oznacza? W niektórych momentach musimy przeciskać się między naprawdę ciasnymi szczelinami ^^
Na terenie skalnego miasta znajduję się piękne lazurowe jeziorko, brama gotycka (ciekawostka: została ona wykorzystana do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa), wodospad, możliwość przepływu tratwą, po bardzo głębokim i wąskim jeziorku, a ten czas umila nam przesympatyczny Pan, który opowiada śmieszne historyjki. Wszystko dookoła upiększa różnorodna roślinność. 
Jedna z pierwszych sesji

Witam Kochani! 

Dzisiaj wrzucam zdjęcia jednej z pierwszych moich sesji, oczywiście amatorskich wykonanych przez mojego chłopaka. 
Zdjęcia zostały zrobione niedaleko miejscowości Bolesławiec. Jest to tak zwany Kaolin, pozostałości po kopalni. Coś w rodzaju pustyni. Piasek jest aksamitny w dotyku o pięknej białej barwie. Znajdziemy tutaj także niewielkie jeziorko o błękitnej wodzie. Miejsce przyciąga wielu fotografów, szczególnie ze względu na popularność odbywających się tutaj sesji ślubnych.  
 Mam nadzieję, że spodobała wam się ta sesja. Piszcie co o niej sądzicie! Przymknijcie jednak trochę oko bo to dopiero początki 😊 Buziaki! 😚

IG Marcel ➜https://www.instagram.com/marcel.photography97/
IG Kinga ➜https://www.instagram.com/kiiniiaaa_19/
FB Kinga ➜https://www.facebook.com/Kinia_beautytravel-141383766564773/

Początek przygody z blogiem

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Właśnie czytacie mój pierwszy post! Juhu!

Zamieszczę w nim kilka spraw organizacyjnych, wydaję mi się, że chyba od tego powinnam zacząć😊
Tak jak już wspomniałam w opisie, mam na imię Kinga i mam 19 lat. Od jakiegoś czasu biłam się z myślami, czy założyć bloga i oto jestem, zdecydowałam się na to! Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać co z tego wszystkiego wyniknie? Czy znajdę wśród was grono odbiorców? Myślę, że jest to dosyć trudne w tych czasach, kiedy blogi są bardzo popularne. Jednak mam nadzieję, że przyciągnę was moją szczerością i pasjami. Głownie na blogu będę pisała o makijażach, w które ostatnio się bardziej zaangażowałam i o miejscach, które odwiedzałam/odwiedzam wraz z moim chłopakiem Marcelem. Myślę, że w niedługim czasie ten temat się bardzo rozwinie, ponieważ oboje bardzo lubimy podróżować. Oprócz tego wszystkie zdjęcia, które znajdą się na blogu będą robione przez mojego chłopaka, który od ponad roku zajmuje się fotog…