Piękny słoneczny dzień Maja

Witam Kochani! 

Dzisiaj opowiem, wam o dwóch pięknych miejscach położonych zaraz za Niemiecką granicą. Wybraliśmy się tam z Marcelem tego roku w maju. Mianowicie mowa o Rakotzbrücke, czyli diabelski most oraz Zamek Bad Muskau. Oba położone w Parku Mużakowskim, który jest położony po obu stronach Nysy Łużyckiej wyznacza granicę między Polską, a Niemcami. Jednak nasze dzisiejsze atrakcje leżą po stronie Niemieckiej. Rakotzbrücke - diabelski most, ceniony przez fotografów na całym świecie. Położony w miejscowości Kromlau. Jego kamienna półokrągła konstrukcja odbijająca się w wodzie tworzy okrąg co daje magiczny efekt. Most pochodzi z lat 60 XIX wieku. Łączony z diabłem, ponieważ w tamtych czasach twierdzono, iż coś tak wspaniałego nie mogło powstać z rąk człowieka. Wokół mostu rozciąga się piękny wspomniany Park Mużakowski z iście ogromną ilością krzewów Rododendrona o różnorodnej liczbie barw.

 Zamek Bad Muskau - przedstawiciel neorenesansu. Nie jest to jednak pierwotna wersja zamku. Był on kilka razy przebudowywany. Jednym z powodów przebudowy był pożar w 1643 roku, który sprawił, że zamek zyskał harakter barokowy. Natomiast stan obecny zawdzięcza on pracom remontowym, które rozpoczęły się w roku 1996 a zakończyły 2004. Zamek robi bardzo imponujące wrażenie na żywo, a przepiękny i ogromny park wokół dodaje mu uroku. 

Teren wokół obu atrakcji jest bardzo zadbany i sprzyja miłym spacerom. Pozwala się zrelaksować i odprężyć. Są to idealne miejsca do tego, aby zapomnieć na jeden dzień o różnych zmartwieniach i cieszyć się pięknem natury. Najlepszy okres do przyjazdu tutaj to oczywiście czas, kiedy kwitną rododendrony, czyli od kwietnia do czerwca. Zachęcam do odwiedzenia! 


Pozdrawiam! Buziaki! 😚

IG Marcel ➜ https://www.instagram.com/marcel.photography97/
IG Kinga ➜  https://www.instagram.com/kiiniiaaa_19/
FB Kinga ➜ https://www.facebook.com/Kinia_beautytravel-141383766564773/ 

Komentarze

Popularne posty