Skalne Miasto - Adrspach

Witam Kochani! 

Dzisiaj kolejny post z malowniczego miejsca, a mianowicie Skalne Miasto- Adrspach w Czechach. Jak sama nazwa wskazuje znajdują się tam przeróżne formacje skalne między, którymi prowadzi szlak. Możemy się w nich doszukiwać różnych kształtów, a niektóre skały mają nawet swoje nazwy. Głowa Cukru, Madonna, Dzban, Starosta i Starościna, Rękawica i Kochankowie. Bardzo interesująca i zaskakująca trasa turystyczna, ze względu na różne ułożenia skał. Co to oznacza? W niektórych momentach musimy przeciskać się między naprawdę ciasnymi szczelinami ^^
Na terenie skalnego miasta znajduję się piękne lazurowe jeziorko, brama gotycka (ciekawostka: została ona wykorzystana do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa), wodospad, możliwość przepływu tratwą, po bardzo głębokim i wąskim jeziorku, a ten czas umila nam przesympatyczny Pan, który opowiada śmieszne historyjki. Wszystko dookoła upiększa różnorodna roślinność. 


Najwęższe przejście na szlakuBrama gotycka


Park można odwiedzać każdą porą roku. Jednak nawet latem polecam zabrać ze sobą jakąś bluzę, ponieważ między skałami momentami jest chłodno. Z tego względu, że występuję tam wilgoć. Polecam wybrać się w to miejsce. Moim zdaniem bardzo piękne i zachwycające. Co ciekawe park jest dostępny dla zwiedzających dopiero od 200 lat. Labirynty skalne odsłonił pożar tego obszaru w 1824 roku. Po tym wydarzeniu ludzka wyobraźnia stworzyła piękne miejsce dla turystów. Dajcie znać czy się wam podoba;)

Pozdrawiam! Buziaki! 😚

Komentarze

Popularne posty