Przejdź do głównej zawartości

Słoneczny dzień w Saksonii Szwajcarskiej - Niemcy

Witam Kochani! 

Dziś przychodzę do was z kolejną dawką zapierających dech w piersiach widokami. Tym razem będzie to Most Bastei oraz góra Lilienstein położone w Saksonii Szwajcarskiej w Niemczech. 

 
Bastei - baszta, formacja skalna tworząca most. Oprócz tego znajduję się tutaj o wiele więcej formacji skalnych, a co więcej nawet ruiny zamku, po których chodzi się mostami zawieszonymi często nad przepaściami. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych we wschodniej części Niemiec. Do wyżej wymienionych atrakcji prowadzi piękny zielony szlak, na którym możemy delektować się ciszą i spokojem. Dlaczego? Bastei cieszy się dużą popularnością i jak już dojdziemy do celu to ciągle przeciskamy się między ludźmi, co będzie widoczne na zdjęciach. Jednak to ani trochę nie przeszkadza w cieszeniu się widokami jakie rozpościerają się ze 110 m n.p.m. Most swój obecny wygląd zyskał dzięki przebudowie starego drewnianego mostu na kamienny w 1851 roku. Ze szczytów skał możemy podziwiać płynącą w dole rzekę Łabę, a w tle ujrzycie stąd Lilienstein, Pfaffenstein, twierdzę Königstein i miasteczko Rathen. Wstęp na Bastei jest darmowy, jednak wejście na ruiny zamku jest płatne. Jest to kwota 4 euro za bilet normalny lub 2 euro za bilet ulgowy. Na terenie całego obiektu mamy mnóstwo tarasów widokowych, aby móc podziwiać okolice z każdej możliwej strony. Widoki są niezapomniane. Podziwiajcie. 
Wejście na ruiny zamku
Łaba

Lilienstein - jest to samotne skaliste wzgórze, znajdujące się 415 m n.p.m. Na górę prowadzi malowniczy, przyjemny, lekki szlak. Na szczycie możemy skorzystać z restauracji. Jednak co najważniejsze podziwiać okolice z trzech punktów widokowych, każdy z innej strony. Widoki niesamowite. Piękne pola, malownicze miasteczko, co chwilę widać jeżdżący pociąg oraz pobliską Twierdzę Königstein. 

W tle Twierdza KönigsteinKochani z całego serca polecam wybrać się w te malownicze okolice. Wybierając zdjęcia od razu poczułam, że znów chciałabym tam być. Pomimo dużego upału, skakałam po tych skałkach z ucieszoną buzią😁😍 Dajcie znać, czy wybralibyście się w takie miejsce? 
Pozdrawiam, buziaki! 😚

IG Marcel ➜ https://www.instagram.com/marcel.photography97/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skalne Miasto - Adrspach

Witam Kochani! 

Dzisiaj kolejny post z malowniczego miejsca, a mianowicie Skalne Miasto- Adrspach w Czechach. Jak sama nazwa wskazuje znajdują się tam przeróżne formacje skalne między, którymi prowadzi szlak. Możemy się w nich doszukiwać różnych kształtów, a niektóre skały mają nawet swoje nazwy. Głowa Cukru, Madonna, Dzban, Starosta i Starościna, Rękawica iKochankowie. Bardzo interesująca i zaskakująca trasa turystyczna, ze względu na różne ułożenia skał. Co to oznacza? W niektórych momentach musimy przeciskać się między naprawdę ciasnymi szczelinami ^^
Na terenie skalnego miasta znajduję się piękne lazurowe jeziorko, brama gotycka (ciekawostka: została ona wykorzystana do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa), wodospad, możliwość przepływu tratwą, po bardzo głębokim i wąskim jeziorku, a ten czas umila nam przesympatyczny Pan, który opowiada śmieszne historyjki. Wszystko dookoła upiększa różnorodna roślinność. 
Jedna z pierwszych sesji

Witam Kochani! 

Dzisiaj wrzucam zdjęcia jednej z pierwszych moich sesji, oczywiście amatorskich wykonanych przez mojego chłopaka. 
Zdjęcia zostały zrobione niedaleko miejscowości Bolesławiec. Jest to tak zwany Kaolin, pozostałości po kopalni. Coś w rodzaju pustyni. Piasek jest aksamitny w dotyku o pięknej białej barwie. Znajdziemy tutaj także niewielkie jeziorko o błękitnej wodzie. Miejsce przyciąga wielu fotografów, szczególnie ze względu na popularność odbywających się tutaj sesji ślubnych.  
 Mam nadzieję, że spodobała wam się ta sesja. Piszcie co o niej sądzicie! Przymknijcie jednak trochę oko bo to dopiero początki 😊 Buziaki! 😚

IG Marcel ➜https://www.instagram.com/marcel.photography97/
IG Kinga ➜https://www.instagram.com/kiiniiaaa_19/
FB Kinga ➜https://www.facebook.com/Kinia_beautytravel-141383766564773/

Początek przygody z blogiem

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Właśnie czytacie mój pierwszy post! Juhu!

Zamieszczę w nim kilka spraw organizacyjnych, wydaję mi się, że chyba od tego powinnam zacząć😊
Tak jak już wspomniałam w opisie, mam na imię Kinga i mam 19 lat. Od jakiegoś czasu biłam się z myślami, czy założyć bloga i oto jestem, zdecydowałam się na to! Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać co z tego wszystkiego wyniknie? Czy znajdę wśród was grono odbiorców? Myślę, że jest to dosyć trudne w tych czasach, kiedy blogi są bardzo popularne. Jednak mam nadzieję, że przyciągnę was moją szczerością i pasjami. Głownie na blogu będę pisała o makijażach, w które ostatnio się bardziej zaangażowałam i o miejscach, które odwiedzałam/odwiedzam wraz z moim chłopakiem Marcelem. Myślę, że w niedługim czasie ten temat się bardzo rozwinie, ponieważ oboje bardzo lubimy podróżować. Oprócz tego wszystkie zdjęcia, które znajdą się na blogu będą robione przez mojego chłopaka, który od ponad roku zajmuje się fotog…