Słoneczny dzień w Saksonii Szwajcarskiej - Niemcy

Witam Kochani! 

Dziś przychodzę do was z kolejną dawką zapierających dech w piersiach widokami. Tym razem będzie to Most Bastei oraz góra Lilienstein położone w Saksonii Szwajcarskiej w Niemczech. 

 
Bastei - baszta, formacja skalna tworząca most. Oprócz tego znajduję się tutaj o wiele więcej formacji skalnych, a co więcej nawet ruiny zamku, po których chodzi się mostami zawieszonymi często nad przepaściami. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych we wschodniej części Niemiec. Do wyżej wymienionych atrakcji prowadzi piękny zielony szlak, na którym możemy delektować się ciszą i spokojem. Dlaczego? Bastei cieszy się dużą popularnością i jak już dojdziemy do celu to ciągle przeciskamy się między ludźmi, co będzie widoczne na zdjęciach. Jednak to ani trochę nie przeszkadza w cieszeniu się widokami jakie rozpościerają się ze 110 m n.p.m. Most swój obecny wygląd zyskał dzięki przebudowie starego drewnianego mostu na kamienny w 1851 roku. Ze szczytów skał możemy podziwiać płynącą w dole rzekę Łabę, a w tle ujrzycie stąd Lilienstein, Pfaffenstein, twierdzę Königstein i miasteczko Rathen. Wstęp na Bastei jest darmowy, jednak wejście na ruiny zamku jest płatne. Jest to kwota 4 euro za bilet normalny lub 2 euro za bilet ulgowy. Na terenie całego obiektu mamy mnóstwo tarasów widokowych, aby móc podziwiać okolice z każdej możliwej strony. Widoki są niezapomniane. Podziwiajcie. 
Wejście na ruiny zamku
Łaba

Lilienstein - jest to samotne skaliste wzgórze, znajdujące się 415 m n.p.m. Na górę prowadzi malowniczy, przyjemny, lekki szlak. Na szczycie możemy skorzystać z restauracji. Jednak co najważniejsze podziwiać okolice z trzech punktów widokowych, każdy z innej strony. Widoki niesamowite. Piękne pola, malownicze miasteczko, co chwilę widać jeżdżący pociąg oraz pobliską Twierdzę Königstein. 

W tle Twierdza KönigsteinKochani z całego serca polecam wybrać się w te malownicze okolice. Wybierając zdjęcia od razu poczułam, że znów chciałabym tam być. Pomimo dużego upału, skakałam po tych skałkach z ucieszoną buzią😁😍 Dajcie znać, czy wybralibyście się w takie miejsce? 
Pozdrawiam, buziaki! 😚

IG Marcel ➜ https://www.instagram.com/marcel.photography97/

Komentarze

Popularne posty